Tiny House – mały dom, wielkie możliwości - MagaHomes

Tiny House – mały dom, wielkie możliwości

Częsta zmiana miejsca zamieszkania, niezależność – taki styl życia preferuje coraz więcej osób. To wymusza zmiany w branży budowlanej. Na popularności zyskują domy stworzone w duchu Tiny House. Charakteryzują się one niewielkimi rozmiarami i mobilnością. Rozwiązanie sprawdza się w przypadku indywidualistów głodnych nowych wrażeń i marzących o podróżach. Bazę do budowy obiektów stanowią podwozia przyczep lub kontenery morskie.

Komfort i kompletne wyposażenie

Do zalet domów z kontenerów morskich zaliczają się wygoda i stosunkowo niska cena. Obiekty mogą być wyposażone w aneks kuchenny ze wszystkimi potrzebny urządzeniami. Lokale nadają się do swobodnej aranżacji. Można w nich umieszczać zarówno klasyczne, jak i designerskie meble. Budownictwo modułowe sprzyja wprowadzaniu kreatywnych rozwiązań, np. w postaci łóżka dla gości wbudowanego w szafę. Obiekty nie wymagają gruntownych remontów, a ich konserwacja ogranicza się głównie do eliminowania skorodowanych miejsc.

Pod względem komfortu domy modułowe nie odbiegają od tradycyjnego budownictwa. Lokatorzy mogą korzystać z bieżącej wody i energii elektrycznej. Obiekty mogą być izolowane oraz ogrzewane (mieszkańcom niestraszne są więc i upalne lata oraz mroźne zimy). Do dodatkowych atutów zalicza się możliwość montażu systemów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych. Do zalet budynków z kontenerów należy również szybka budowa i łatwy transport w dowolne miejsce – segmenty przemieszcza się za pomocą wózka widłowego.

mikrodomek typy tiny house

Elastyczność i możliwość dowolnej konfiguracji

W porównaniu z tradycyjnym budownictwem domy z kontenerów morskich nadają się do modyfikacji. Poszczególne segmenty można łączyć, powiększając powierzchnię użytkową obiektów. To pozwala na dostosowanie ich do bieżących potrzeb. Rozwiązanie doceniają nie tylko prywatne osoby, ale również właściciele firm. Tiny House może pełnić rolę stróżówki, altany, magazynu, pomieszczenia biurowego.

Firmy produkujące domy mobilne proponują zarówno gotowe rozwiązania, jak również indywidualne projekty. Tiny House nie wymagają dużych nakładów finansowych. Nie ma potrzeby załatwiania formalności związanych z zezwoleniem na budowę. Nie trzeba także wykupywać gruntu (wystarczy go jedynie wydzierżawić). Kontenery morskie spełniają europejskie standardy bezpieczeństwa. Charakteryzują się wytrzymałością i odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Można zastosować w nich różnorodne materiały wykończeniowe – płytki ceramiczne, panele podłogowe, tapety, boazerię. Wiele osób decyduje się na założenie elewacji poprawiającej estetykę obiektu.

Żyj w zgodzie ze swoimi przekonaniami

Tiny House to ogrom możliwości: od zupełnej zmiany życia i redukcji posiadanych rzeczy do życia w zgodzie ze swoimi przekonaniami. To dom, który dziś jest na Twojej działce, a jutro może być w zupełnie innym mieście lub kraju. Ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia i pomysł na życie. Lokal sprawdza się zarówno w przypadku singli, jak i rodzin z dziećmi. Wyróżnia się niewygórowanymi kosztami i krótkim czasem budowy, a ponadto jest wygodny i funkcjonalny.

Kontakt

MagaHomes Showroom dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 – 1500. Skontaktuj się z nami i umów się na prezentację!

MagaHomes

Ul. Sienkiewicza 4
56-120 Brzeg Dolny
Polska

NIP 917-000-00-15  REGON 930613932

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu,
IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego; KRS 0000105885

Domy modułowe  |  Domy mobilne  | Hotele z kontenerów | Polityka prywatności  |  Informacja o przetwarzaniu Danych Osobowych