Domy modułowe - cena, projekty - producent MagaHomes

Domy modułowe

Interesują Cię innowacyjne rozwiązania budowlane? Chcesz zmniejszyć koszty związane z budową i eksploatacją mieszkania? Jeśli tak, nasza propozycja z pewnością przypadnie Ci do gustu. Oferujemy domy modułowe wykonane z wycofanych z użytku kontenerów morskich. Nasze realizacje wyróżniają się wysoką funkcjonalnością, przemyślanymi rozwiązaniami oraz trwałością. Mogą służyć jako całoroczny lub tymczasowy lokal.  Do ich zalet należą również wygoda oraz nieograniczone możliwości w zakresie aranżacji wnętrz.

Budownictwo modułowe coraz popularniejsze

Domki modułowe zyskują na popularności. Technikę wykorzystuje się w wielu krajach Europy. Inwestorzy doceniają przede wszystkim niższy, w porównaniu z tradycyjnym budownictwem, wkład finansowy, a także możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb. W każdej chwili można zdecydować się na rozbudowę obiektu o kolejne elementy. Zainteresowanie takim rozwiązaniem rośnie szczególnie wśród przedsiębiorców szukających sposobu na optymalizację budżetu. Z roku na rok powstaje coraz więcej obiektów z kontenerów. Wśród ciekawszych przykładów warto wymienić 20-piętrowy hotel w Nowym Jorku zlokalizowany przy Bowery Street. Budownictwo modułowe sprawdza się również w roli stróżówek, pawilonów, sklepów, punktów gastronomicznych.

Na inwestycje w tego typu obiekty decyduje się coraz więcej osób prywatnych. To obecnie najszybszy sposób na wybudowanie własnego domu lub mieszkania. Model sprawdza się zarówno w przypadku rodzin wielodzietnych, jak i singli. Kontenery są bardzo dobrze zaimpregnowane i nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych, choć oczywiście należy je odpowiednio pielęgnować i chronić przed korozją.

widok na wnętrze - salon i kuchnię domu modułowego MagaHomes

Dlaczego warto postawić na budownictwo modułowe?

Gotowe domy modułowe wyróżniają się ogromnym potencjałem. Do ich najważniejszych zalet należą:

  • Łatwa modyfikacja powierzchni użytkowej

Zakładając, że interesują Cię domy modułowe producent prawdopodobnie zaproponuje Ci rozwiązania składające się z dwóch połączonych kontenerów, które łącznie zajmują około 52 m kw. Jednak w każdej chwili możesz zwiększyć powierzchnię użytkową. Wystarczy jedynie uzupełnić konstrukcję o kolejne segmenty, dopasowując obiekt do aktualnych potrzeb i sytuacji życiowej.

  • Do użytku prywatnego lub komercyjnego

Kontenery przygotowane do budowy domów modułowych można układać w dowolny sposób, wykorzystując naturalne uwarunkowanie terenu. Prosta konstrukcja brył pozwala na swobodne dokonywanie przeróbek, a większość prac konserwatorskich jesteś w stanie wykonać samodzielnie. To sprawia, że obiekty bez trudu zaadaptujesz do różnych celów. Mogą one pełnić zarówno funkcje komercyjne, jak i użytkowe.

  • Szybka budowa

Realizacja gotowego lokalu zajmuje łącznie około 3 miesięcy. Obiekty można stawiać o dowolnej porze roku. W porównaniu z tradycyjnym budownictwem montaż kontenerów nie zajmuje dużo czasu. Nie ma również potrzeby sprzątania na placu budowy. Segmenty są dokładnie dopasowane, a ich łączenie nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej.

  • Minimum formalności

Decydując się na montaż gotowych domów modułowych, nie musisz obawiać się formalności. W przypadku rozwiązań tymczasowych – czyli takich, z których będziesz korzystać do 6 miesięcy – pozwolenie na budowę nie będzie Ci potrzebne. Wystarczy jedynie zgłosić się do właściwego urzędu na miesiąc przed posadowieniem obiektu.

  • Mobilność

Do niewątpliwych zalet budownictwa modułowego zalicza się możliwość transportu w dowolne miejsce. Obiekty wyposażono w trzy niezależne obwody elektryczne znajdujące się w skrzynkach bezpiecznikowych, indywidualne przyłącze wody, a także wyjście kanalizacji – dzięki temu przeniesienie domu zajmuje niewiele czasu.

  • Niska cena

Decydując się na domy modułowe cena odgrywa istotną rolę. Zastosowanie gotowych rozwiązań stwarza znacznie większe możliwości oszczędności niż budowanie mieszkania od podstaw. Wykorzystanie wycofanych z użytku kontenerów morskich nie tylko wpływa na ochronę środowiska, ale również pomaga w redukcji kosztów.

  • Dowolna aranżacja

Możliwości związane z wyposażaniem wnętrz są praktycznie nieograniczone. Kontenerowe domy charakteryzują się wygodnymi i estetycznymi przestrzeniami, które urządzisz, jak chcesz. Masz szansę w dowolny sposób kształtować wygląd pomieszczeń, dopasowując je do własnego gustu i wrażliwości estetycznej.

  • Prosta konserwacja

Rozwiązanie nie wymaga skomplikowanych remontów. Proste bryły naprawisz bez większych problemów. Jeśli jednak wybierzesz domy modułowe, przestrzegaj zaleceń producenta dotyczących konserwacji. Tylko w ten sposób kontenery posłużą Ci na lata.

  • Bezpieczeństwo i komfort

Pod względem bezpieczeństwa i wygody obiekty w niczym nie ustępują tradycyjnym lokalom budowlanym. Posiadają wentylację, klimatyzację. Zastosowano w ich również dobrej jakości komponenty – okna, drzwi, rolety zewnętrzne. Jeśli planujesz postawić na domki modułowe cena oraz standard pozytywnie Cię zaskoczą.

wnętrze domu modułowego MagHomes - widok na salon i jadalnię stylowe i jasnę wnętrze: okno, stolik, sofa- salon

Tymczasowo lub na lata

Koszt domu modułowego zmienia się w zależności od potrzeb. Jeśli szukasz tymczasowych rozwiązań, nie musisz planować żadnych dodatkowych inwestycji. Lokale nadają się do natychmiastowego zamieszkania. W przypadku, gdy chcesz korzystać z obiektu przez dłuższy czas, możesz pokusić się dodatkowo o montaż elewacji. Wprawdzie zewnętrzny płaszcz kontenera jest odpowiednio zaimpregnowany, jednak ozdoby w postaci drewnianych desek, łupek, płyt włókno-cementowych lub innych materiałów będą stanowiły ciekawy wyróżnik.

Zakładając, że chcesz zainwestować w domek modułowy całoroczny cena związana z eksploatacją wprawi Cię w zdumienie. Wystarczy przestrzegać zaleceń producenta, a także pamiętać o serwisach urządzeń grzewczych i wentylacyjnych – aby cieszyć się przytulną i wygodną przestrzenią nawet przez kilkadziesiąt lat. Szczególną uwagę należy zwrócić na skorodowane miejsca. Żeby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się rdzy, wyczyść fragment materiału szczotką i pomaluj farbą renowacyjną. Bardzo dobrze sprawdza się Metal Unicoat – zastosowanie preparatu nie wymaga dodatkowego gruntowania podłoża.

Nowoczesny design

Domy mobilne charakteryzują się także wysoką estetyką. Użyto w nich proste bryły nawiązujące do aktualnych trendów w nowoczesnym budownictwie. Każdy z obiektów jest inny – kontenery morskie mają swoją historię. Aby przysposobić je do użytku, nie trzeba inwestować w zewnętrzne elewacje. Wiele osób świadomie decyduje się na pozostaniu przy oryginalnym wyglądzie części.

Na uwagę zasługują również piękne wnętrza. Można w nich zastosować dowolne materiały wykończeniowe – od farb dekoracyjnych po drewniane deski lub ceramikę. Pomieszczenia są przestronne i ustawne. W aranżacji często wykorzystuje się elementy charakterystyczne dla stylów, w których dominuje prostota i elegancja. Wiele osób stawia też na designerskie meble i dodatki. Domy z kontenerów są coraz częstszym motywem przewijającym się w czasopismach o tematyce wnętrzarskiej. Wzbudzają zainteresowaniem znanych projektantów wnętrz. Wyróżniają się ergonomią oraz funkcyjnością.

Ile kosztują domy modułowe?

Cena domu modułowego zależy od wybranej opcji. Oferujmy 4 warianty lokalów:

  • Wersja A z jedną sypialnią, łazienką i pomieszczeniem z aneksem kuchennym (o łącznej przestrzeni 51,3 m kw.).
  • Wersja B z sypialnią, łazienką, pokojem dziennym, aneksem kuchennym (o powierzchni 51 m kw.).
  • Wersja C z dwoma sypialniami, łazienką, pokojem z aneksem kuchennym (o powierzchni zajmującej 50,55 m kw.)
  • Wersja D z łazienką, pokojem połączonym z aneksem kuchennym oraz sypialnią (o łącznej powierzchni 51 m kw.).

Na cenę domów z kontenerów wpływa również rodzaj wykończenia. Można zdecydować się na realizacje „pod klucz”, które nadają się do natychmiastowego zamieszkania (zamontowano w nich podłogi, drzwi, urządzanie grzewczo-wentylacyjne oraz funkcjonalne meble). Niektórzy inwestorzy stawiają na wstępnie wykończone obiekty w stanie deweloperskim – posiadają one: podłogi, ściany z tapetą wykonaną z włókna szklanego, sufit z desek oraz gotowe instalacje grzewcze i wentylacyjne. Najemca musi jednak wyposażyć kuchnię oraz łazienkę, a także zainstalować w drzwi wewnętrzne i klimatyzację.

 

Jak transportować domy z kontenerów?

Jeżeli chcesz zainwestować w domki modułowe producent powinien dostarczyć Ci wszelkich potrzebnych dokumentów i informacji związanych z transportem. Obiekty można przenosić w dowolne miejsca. Nie ma potrzeby kupowania stałego gruntu, gdyż wystarczy go jedynie wydzierżawić. Montaż kontenerów nie jest skomplikowany – wyposażono je w specjalne uchwyty ułatwiające mocowanie. Aby dowieźć obiekty do wybranej lokalizacji potrzebny jest samochód ciężarowy, najlepiej składający się naczepy podkontenerowej i ciągnika siodłowego. Załadunek 7-tonowych modułów odbywa się przy użyciu dźwigu. Z kolei do przesuwania poszczególnych segmentów doskonale sprawdza się wózek widłowy – kontenery posiadają specjalne przeznaczone do tego celu kieszenie umiejscowione w dolnej części ramy.

Decydując się na dom modułowy cennik to element, który trzeba szczegółowo przeanalizować. Standardowa oferta obejmuje bowiem gotową realizację wraz z montażem. W przypadku, gdy planujesz w ciągu kilku miesięcy przenieść segmenty w inne miejsce, musisz być przygotowany na dodatkowe koszty. Stawki transportu zależą przede wszystkim od rodzaju podłoża, lokalizacji oraz ceny za wynajęcie dźwigu przystosowanego do przewozu towaru ważącego powyżej 7 ton.

budynek modułowe od MagaHomes - wizualizacja

Montaż domów mobilnych – krok po kroku

Krok 1 – przygotuj podłoże

Zanim przystąpisz do montażu domów modułowych, przygotuj odpowiedni grunt. Wybór rozwiązania zależy w głównej mierze od przeznaczanie obiektu. W sytuacji, gdy potrzebujesz tymczasowego lokalu, nie musisz inwestować czasu i pieniędzy w solidny fundament. Wystarczy wyrównać i zniwelować podłoże oraz ustabilizować grunt, posługując się zagęszczarką. Następnie zostaje już tylko stworzyć odpowiednie podparcie dla kontenerów – bardzo dobrze sprawdzają płyty betonowe. Żeby zminimalizować koszty, można zdecydować się na używane komponenty. Jeśli natomiast planujesz dłużej korzystać z obiektu, niezbędne będzie zastosowanie betonu zbrojonego. Materiał powinien być wylany do poziomu przemarzania, by zniwelować szkody związane z pracą gruntu, np. podniesieniem ziemi na skutek przymrozków.

Krok 2: połącz segmenty

Po ustabilizowaniu gruntu, pozostaje już tylko połączenie kontenerów. Nasz system domów modułowych charakteryzuje się intuicyjnym montażem. Segmenty skręca się od wewnątrz, łącząc dwie narożne kostki. Następnie izoluje się scalone miejsca pianą poliuretanową. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na dach. Żeby górna część kontenerów była dobrze zaizolowana i przystosowana do panujących warunków atmosferycznych, stosuje się specjalną membranę. Przygotowanie obiektu do użytku – podobnie jak jego ponowne rozkręcenie – nie zajmuje duże czasu.

Krok 3: zadbaj o uziemienia i piorunochron

Jeśli planujesz zainwestować w domy modułowe całoroczne projekty muszą uwzględniać uziemienie. Jest ono niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wyłącznika różnicowoprądowego. Należy także zainwestować w piorunochron. Jego zastosowanie chroni przed wyładowaniami elektrycznymi, które mogą doprowadzić do wielu szkód – wśród najpoważniejszych należy wymienić m.in. uszkodzenie instalacji, a także bezpośrednie zagrożenie dla mieszkańców. Kwestie związane z montażem piorunochronu są unormowane prawnie. Instalacja wymagana jest w przypadku, kiedy wskaźnik zagrożenia piorunowego wynosi co najmniej 0,0001.

Krok 4: podłącz wodę i media

Do ostatnich elementów, o których należy pamiętać, należy zainstalowanie wody i mediów. Kontenery posiadają, umieszczone na zewnątrz, wyjścia kanalizacyjne oraz przyłącza wodne i elektryczne. Takie rozwiązanie umożliwia szybkie przysposobienie instalacji do użytku, co ma szczególnie znaczenie podczas transportowania obiektów.

Przemyślane rozwiązania konstrukcyjno-budowlane

Nasze domy modułowe to nie tylko atrakcyjna cena, ale także wiele ciekawych rozwiązań. Obiekty są doskonale zaizolowane oraz wyposażone w kompletne systemy instalacji. Sprawdzają się niezależnie od panujących warunków pogodowych. Poniżej prezentujemy informacje dotyczące ważniejszych parametrów technicznych:

  • Izolacje

Główny materiał izolacyjny dachu stanowi poliuretan w formie sztywnych płyt PUR. Dodatkowo stosuje się jeszcze blachę zewnętrzną (o grubości 2 mm) oraz membranę chroniącą przed deszczem, śniegiem. Wykończenia poliuretanowe zastosowano nieprzypadkowo. Jak podaje producent, komponenty charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami hydroizolacyjnymi, termicznymi oraz akustycznymi. Do zalet poliuretanu zalicza się również odporność na patogeny, takie jak: owady, gryzonie, grzyby.

  • Okna i drzwi

Obiekty wyposażono w okna PCV w systemie Aluplast AS 4000 Classic. W celu zapewnienia lepszej wentylacji zamontowano nawiewniki ciśnieniowe firmy AirVent. W kontenerach zastosowano również przeszklone drzwi zewnętrzne. Jako element opierzenia otworów drzwiowych i okiennych wykorzystano ocynkowaną blachę aluminiową.

  • Instalacje wodno-kanalizacyjne

W domach zastosowano zewnętrze przyłącza wodne. Podtynkowe instalacje wodno-kanalizacyjne składają się z rur Pert-Al-Pert oraz PP. Przyłącza rozmieszono po zewnętrznej stronie ściany kontenera. W elementach instancji zastosowano dodatkową izolację w postaci pianki oraz wełny mineralnej. Do dyspozycji jest także ciepła woda użytkowa ogrzewana za pomocą przepływowego podgrzewacza wody marki Kospel.

  • Instalacje elektryczne

Systemy elektryczne przebiegają podtynkowo. Ponieważ domy z kontenerów nadają się do transportu, zastosowano w nich niezależne obwody elektryczne z własnymi skrzynkami bezpiecznikowymi. Choć instalacje są przemyślane, wszelkie prace związane z ich montażem lub demontażem należy powierzyć uprawnionemu elektrykowi.

  • Instalacje wentylacyjne

Projekty domów wyróżniają się także praktycznymi rozwiązanymi wentylacyjnymi. Powietrze dostaje się do środka poprzez nawiewniki znajdujące się w ramach okiennych. Wyciąg odbywa się za pomocą, umieszczonych w łazience oraz przy aneksie kuchennym, wentylatorów mechanicznych.

  • Instalacje grzewcze

W cenę domów modułowych wlicza się również nowoczesny system ogrzewania podłogowego składający się z: maty grzewczej podkładu izolacyjnego, płyty USB.  Inwestorzy doceniają rozwiązanie przede wszystkim za wysoki komfort i swobodę w aranżacji przestrzeni – nie ma potrzeby dostosowania wyposażenia do wiszących grzejników. Zaletami systemu są także: stosunkowo krótki czas potrzebny do nagrzania wnętrza oraz równomierna cyrkulacja ciepła. Temperaturę w pomieszczaniu można dostosować do indywidualnych preferencji – parametry reguluje się za pomocą funkcjonalnego i intuicyjnego w obsłudze termostatu. W łazience zamontowano dodatkowo grzejnik elektryczny, który doskonale nadaje się do suszenia prania.

Postaw na bezpieczeństwo i komfort

Pod względem standardu oraz bezpieczeństwa nasze realizacje niczym nie odbiegają od tradycyjnego budownictwa.  Bardzo dobra izolacja chroni zarówno przed mrozem, jak i upałami. Odpowiednio dopasowane systemy wentylacyjne zapewniają optymalny mikroklimat wewnątrz obiektu, co jest niezwykle istotne – płynna cyrkulacja powietrza w pomieszczenia poprawia procesy myślowe, koncentrację oraz wpływa na samopoczucie mieszkańców. Dodatkowo domy z kontenerów w wersji „pod klucz” wyposażono w klimatyzację (w obiektach w stanie deweloperskim można zamontować jednostkę grzewczo-chłodzącą we własnym zakresie). To duże udogodnień zwłaszcza latem. Systemy klimatyzacji sprawdzają się także w chłodniejsze dni. Stosuje się je wówczas do dogrzewania pomieszczeń.

Kontenery morskie, z których wybudowane są nasze obiekty, spełniają ogólnoświatowe normy dotyczące wytrzymałości i bezpieczeństwa. Do ich produkcji używa się grubych płyt stalowych odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Moduły High Cube są wyższe od standardowych, co wpływa na komfort użytkowania i lepszy przepływ powietrza. Odpowiednio pielęgnowane bryły mogą służyć nawet przez kilkadziesiąt lat. Należy jednak pamiętać, aby na bieżąco eliminować skorodowane elementy zewnętrznego płaszcza. Powstałe uszkodzenia oczyszcza się mechanicznie za pomocą szczotki, a następnie pokrywa farbą renowacyjną. Najlepiej sprawdzają się preparaty przystosowane do malowanie kontenerów, które nie wymagają gruntowania podłoża.

sypialnia w domu modułowym MagaHomes - szafa + wyjście na balkon sypialnia - widok na łóżko

 

Domy modułowe bez pozwolenia na budowę?

Wśród zalet naszych realizacji można wymienić minimum formalności. Jeśli szukasz tymczasowych rozwiązań i planujesz korzystać z obiektów do 180 dni, nie musisz starać się o pozwolenie na budowę. Wystarczy jedynie zgłosić domy modułowe do wydziału architektoniczno-budowlanego w starostwie lub urzędzie miasta. We wniosku należy zawrzeć informacje, takie jak: zakres, rodzaj, sposób wykończenia oraz harmonogram prac budowlanych. Niezbędne jest także dostarczenie oświadczenia potwierdzającego prawo do dysponowania nieruchomością. W niektórych przypadkach wymaga się dodatkowo załączenia szkiców oraz rysunków – można je jednak wykonać we własny zakresie, gdyż ustawa nie wymaga realizacji dokumentów przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane.

Opłata skarbowa za domy modułowe bez pozwolenia na budowę wynosi 1 zł za każdy m kw., jednak łączna kwota nie może przekroczyć sumy 539 zł. W przypadku, gdy zdecydujesz się na skorzystanie z usług pełnomocnika, musisz dopłacić dodatkowo 17 zł.  Po załatwieniu formalności należy odczekać 3 tygodnie. Jeśli w tym czasie nie otrzymasz negatywnej decyzji od urzędników, możesz przystąpić do rozpoczęcia realizacji.

Kiedy starć się o pozwolenie na budowę?

W sytuacji, kiedy planujesz korzystać z obiektów dłużej niż 180 dni, musisz postarać się o pozwolenie na budowę, co zajmuje znacznie więcej czasu. Poniżej prezentujemy poszczególne kroki, które należy podjąć, aby otrzymać potrzebne dokumenty i postawić obiekt:

  • Krok 1 – wybór lokalizacji

Zanim zgłosisz wybraną lokalizację w starostwie lub urzędzie gminy, sprawdź, czy teren objęto Miejscowym Planem Zagospodarowania (MPZP).

  • Krok 2 – przygotuj projekt budowlany

Musisz pozyskać architekta z uprawnieniami budowlanymi, który stworzy dla Ciebie projekt domu.

  • Krok 3 – dostarcz wniosek

Dokumenty (zawierające dane na temat: zakresu, harmonogramu, sposobu wykonania i rodzaju robót wraz z oświadczeniem o prawie do wykorzystania nieruchomości na cele budowlane) należy dostarczyć do lokalnego urzędu. Dodatkowo do wniosku dołącza się: cztery egzemplarze przygotowanego projektu budowlanego, akt własności lub umowę dzierżawy (potwierdzające tytuł prawny do działki), decyzję o warunkach zabudowy, a także wpis o przynależności wykonawcy projektu do regionalnych izb branżowych. Opłata skarbowa, którą należy uiścić za złożenie wniosku, wynosi 48 zł. Aby zaoszczędzić czas, możesz zlecieć przygotowanie i dostarczanie wniosku projektantowi. W przypadku, gdy zdecydujesz się na powierzenie pełnomocnictwa, musisz liczyć się z dodatkową opłatą skarbową w wysokości 17 zł.

  • Krok 4 – czekaj na pozwolenie na budowę

Po załatwieniu wszystkich formalności, pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na uzyskanie pozwolenia na budowę. Zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane (art. 33, pkt. 2) czas na wydanie decyzji administracyjnej wynosi 65 dni od momentu złożenia wszystkich potrzebnych dokumentów wraz z wnioskiem.

  • Krok 5 – dziennik budowy i kierownik robót

Przed rozpoczęciem montażu domu z kontenerów należy uzyskać dziennik budowy oraz znaleźć kompetentnego kierownika budowy (wyznaczona osoba musi mieć stosowne uprawnienia oraz posiadać wpis do Izby Inżynierów Budownictwa).

  • Krok 6 – rozpoczęcie prac

Ostatni etap należy do kierownika budowy, który nadzoruje prowadzonymi pracami. Trzeba też pamiętać o zgłoszeniu rozpoczęcia budowy do Inspekcji Nadzoru Budowlanego.

  • Krok 7 – zakończenie budowy

Kiedy wszystkie prace będą zakończone, należy zgłosić się do Nadzoru Budowlanego w celu przeprowadzenia odbioru. Po pozytywnym załatwieniu formalności można swobodnie korzystać z postawionego domu.

Zainteresowała Cię nasza oferta? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową. Z przyjemnością zaprezentujemy Ci warianty i ceny domów modułowych.

Kontakt

MagaHomes Showroom dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 – 1500. Skontaktuj się z nami i umów się na prezentację!

MagaHomes

Ul. Sienkiewicza 4
56-120 Brzeg Dolny
Polska

NIP 917-000-00-15  REGON 930613932

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu,
IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego; KRS 0000105885

Domy modułowe  |  Domy mobilne  | Hotele z kontenerów | Polityka prywatności  |  Informacja o przetwarzaniu Danych Osobowych